Zespół muzyczny We Call It a Sound założony został jesienią 2007 roku w Wolsztynie przez braci Filipa i Karola Majerowskich, Kamila Maja oraz Marka Orywała. Rok później grupa zagrała swój pierwszy koncert w wolsztyńskiej Powozowni. W składzie na głos, gitarę, bas, syntezatory i elektroniczne beaty od początku tworzyli muzykę alternatywną, nienadającą się może na szczyty list przebojów ale od początku docenianą przez krajowe media.
Pierwszym dużym sukcesem było zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Coke Live Fresh Noise, dzięki któremu zespół w 2009 roku zagrał na festiwalu Coke Live w Krakowie oraz nagrał debiutancką płytę. Ukazała się ona w 2010 roku nakładem wytwórni Ampersand Records i nosiła tytuł "Animated". Spotkała się z pozytywnym przyjęciem mediów i słuchaczy, utwory emitowały m.in. Polskie Radia Trójka i Czwórka a zespół zagrał ówczesnego lata na takich festiwalach jak Open[singleQuote]er w Gdyni czy Off w Katowicach. Głos Wielkopolski uhonorował We Call It a Sound za nią Medalem Młodej Sztuki.
Przed drugą płytą skład zmienił się i w miejsce Kamila Maja pojawił się perkusista Michał Hruświcki. Druga płyta "Homes & Houses" trafiła do sklepów w roku 2012 nakładem tej samej wytwórni. Inspirowana była muzyką klubową i z uwagi na jej taneczny charakter zespół zagrał m.in. na festiwalu Selector w Krakowie oraz w Polskim Radiu Czwórka.
Po kolejnych dwóch latach w zespole zostali już tylko dwaj bracia i postanowili po raz pierwszy nagrać płytę w języku polskim. Album "Trójpole" wydany w roku 2014 zawierał muzykę inspirowaną dubem, r[singleQuote]n[singleQuote]b oraz polską muzyką tradycyjną. Na koncertach do braci dołączył basista Filip Figiel, utwory ponownie były grane przez krajowe rozgłośnie, w ogólnopolskich plebiscytach wyróżniono również piękną oprawę graficzną płyty, zaprojektowaną przez Martę Tomiak, z którą bracia Majerowscy poznali się jeszcze w Szkole Podstawowej nr 3 w Wolsztynie. Marta jest zresztą autorką wszystkich okładek płyt We Call It a Sound a także kilku teledysków, licznych zdjęć i plakatów.
Po upływie trzech lat, szukania inspiracji bracia sięgnęli do korzeni. Zafascynowani muzyką tradycyjną różnych regionów naszego kraju postanowili nagrać czwartą płytę, tym razem już wyłącznie inspirowanych polską tradycją, ale z świeżym spojrzeniem i dużą autorską inwencją. Płyta "Hejnały" (wydana jako WCIAS, co jest po prostu skrótem pierwotnej nazwy) ukazała się w kwietniu mijającego roku i znaleźć na niej można minimalistyczne utwory, w których główną rolę grają głosy oraz instrumenty dęte, co nie jest przypadkiem, bo bracia od kilkunastu lat są także muzykami Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej.
Okazja, by zapoznać się z całą twórczością grupy nadarzy się pod koniec tego roku. Na swoje 10-lecie zespół WCIAS zagra 29 grudnia koncert w Wolsztyńskim Domu Kultury. Pojawią się na nim wszyscy byli członkowie zespołu, którzy zagrają utwory ze wszystkich 4 płyt zespołu, pokazujące jak przez 10 lat ewoluował jego styl. Spodziewać się można na scenie również gości specjalnych - a okazja jest wyjątkowa, gdyż grupa obecnie koncertuje niewiele, a jeśli występuje, to starszych utworów już nie wykonuje. Zakupić będzie można również wszystkie wydane przez zespół płyty - i to też okazja, gdyż nie zostało już ich wiele.
Początek koncertu o godzinie 19:00, bilety w cenie 15zł do nabycia w tygodniu koncertu w Wolsztyńskim Domu Kultury oraz przy wejściu w dniu koncertu.